27 Yıl Komada Kalan Kadın Uyandı

1991 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nde Munira Abdulla isimli kadın oğlunu okula götürürken yaşadığı trafik kazasından dolayı beyninde ciddi hasarlar oluşarak komaya girmişti. O zamanlar doktorlar Abdulla’nın asla uyanamayacağını söylediler. Fakat ailesi pes etmedi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde oluşturulan bir fonla Abdulla’ın ailesi onu Almanya’ya götürdü. Almanya’da bazı testler ve ameliyatlar geçirdi. Çok uzun süre hareketsiz kaldığı için vücut kasları hemen tedavi edildi. Beyni içinde bir takım işlemler uygulandı.

Kaza geçirdiğinde 4 yaşında olan oğlu Omar şuan 32 yaşında oldu. Onu Almanya’ya götüren oğlu Omar hastanede 1 yıl sonra annesinden sesler geldiğini doktorlara söyledi.

Omar 3 gün sonra annesinin sesine uyandığını, onun ilk söylediği şey Omar olduğunu belirtti. 27 yıl sonra tekrar uyanan Abdulla kısa konuşmalar yapmaya başladı. Abu Dabi’de kaslarını güçlendirmek için fizik tedavi görmeye başladı.

Omar annesi komadayken yaşadıklarını anlattı: “Aslında ben hiç pes etmedim çünkü içimde hep onun bir gün uyanacağına dair bir his vardı. Annemin hikayesini paylaşıyorum çünkü benzer durumda olan insanlar sevdiklerinden ümitlerini kesmemeli” dedi.