E-Spor’da Yarı Final: Galatasaray – 1907 Fenerbahçe

Türk futbolunun en çok izlenen derbilerinden biri olan Galatasaray-Fenerbahçe derbisi bu kez e spor sahnesine taşınıyor. Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nin en önemli iki takımı 7 Nisan Pazar günü karşılaşacak.

Fenerbahçe Ligi Birinci Bitirdi

VF Şampiyonluk Ligi kış mevsiminde dokuz haftalık sürecin bitmesiyle finaller başladı. Ekipler dokuz hafta boyunca ikişer kez karşı karşıya geldi. Lig boyunca Galatasaray’a nefes aldırmayan 1907 Fenerbahçe derbinin mutlak favorisi görülüyor. Özellikle 1907 Fenerbahçe alt koridor oyuncusu Hades lig boyunca çok etkili bir performans sergiledi. Ligi birinci bitirdiği için direkt olarak yarı finale yükselen 1907 Fenerbahçe, final yolunda bir adım önde gibi görünüyor.

Galatasaray inişli çıkışlı

Galatasaray şampiyonluk ligine iyi başladı fakat takımların birbirine ısınmasıyla birlikte takım içi iletişim de arttı. Galatasaray ise iletişim konusunda zayıf kaldı. Performans kaybına uğrayan Galatasaray yine de dokuz haftanın sonunda yarı finale yükseldi. Çeyrek finalde ise yine inişli çıkışlı bir mücadele sergileyen Galatasaray, adını yarı finale yazdırarak büyük bir başarıya imza attı. Çeyrek finalde Doğuş Üni Aurora ekibiyle karşılaşan Galatasaray, 3-0 gibi rahat bir galibiyetin ardından yarı finalde.

Derbiyi Nasıl İzlerim?

7 Nisan pazar günü 13:00’da Riot Games Espor Sahnesi’nde karşılaşacak olan ekipleri canlı olarak izleyebilirsiniz. Daha fazla bilgiye ise buradan ulaşabilirsiniz.

Maçı kazanan ekip 13 Nisan’da BAHÇEŞEHİR SUPERMASSİVE ile karşı karşıya gelecek.