Otobüsten indirilen kadın yolcu Guzide Sofi Kimdir ?

FRANDAN GELEN TRANSİT KIBRIS KARANTİNA OTOBÜSÜNDE İNDİRİLEN KADIN YOLCU GÜZİDE SOFİ

Corona virüsün tüm dünyayla beraber ülkemizde de görülmesiyle herkes tedirgin halde tüm tedbirleri uygulamaya çalışırken karantinayı ihlal edildiğini gösteren bir takım görüntüler sosyal medyayı ayağa kaldırmış durumda. 17 Mart Salı gecesi Fransa’dan gelen tahmin edildiğine göre Kıbrıs transitli bir karantina otobüsünden polis ve jandarma eşliğinde indirilen Guzide Sofi resmen karantinayı ihlal mi etti ? İndiren kişi kim ? Detayları aşağıda vermeye devam edeceğiz.

Yurtdışından gelen yolcuları taşıyan karantina otobüsten indirilen kadın yolcunun ismi KKTC Sivil Havacılık Kurumu Müdürü, Mustafa Sofi’nin kızı Guzide Sofi. Sosyal medyayı ayağa kaldıran bu olay tabi ki üst mevkilerin de kulağına gitmiş olup tepkilere cevapsız kalmadılar. Bakanlarımız Süleyman Soylu ve Abdulhamit Gül konuyla ilgili twitterdan açıklamada bulundular.
Abdulhamit Gül konuya ilişkin, ” Fransa’dan gelen iki yolcunun karantina otobüsünden alınması olayıyla ilgili olarak hukuk gerekeni yapacaktır. Bu konuda hiçbir taviz, hiçbir istisnai muamele kabul edilemez. Kanun önünde herkes eşittir. Olayın takipçisiyiz. .” dedi.
Karantina otobüsü ihlali, indirilen kadın yolcu
Süleyman Soylu ise” Burada ihmal kabul edilemez. Kimseye ayrıcalık tanınamaz. Tarafımızca araştırılıp, sorumlular tespit edilip gereği yerine getirilecektir. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar”

Süleyman Soylu Ne Dedi ?

Süleyman Soylu :’‘ Fransa’dan gelen iki yolcu Kıbrıs aktarmalı olarak uçağa bindirilmiş ancak son gelen yolcularla ilgili böyle bir transit uygulamamız yok. Yanlış yapılan bu biniş işlemiyle ilgili gereği yapılıyor. Yolcular karantinaya alınıyor. 14 gün sonra Kıbrıs’a göndereceğiz
tivitlerini atarak vatandaşlara sakin olmalarını konunun takipçisi olduğunu ve gerekli işlemlerin yapılacağını belirtti. Son olarak saat 00:30 takiben Bakan Süleyman Soylu ” Karantinaya götürülen yolcuları taşıyan otobüsten inen bir yolcu ve yine onun gibi Kıbrıs aktarması olan ikinci yolcu KARANTİNAYA ALINDI… 14 gün karantina altında kaldıktan sonra Kıbrıs’a gönderilecekler ” açıklamasıyla Guzide Sofi hakkında akıllarda ki soru işaretlerini gidermeye çalıştı. Her ne kadar gerekli yaptırımların uygulanacağı söylense de 80 milyonu ilgilendiren böyle hassas ve kırmızı çizgilerin kesinlikle aşılmaması gereken bir durumda yaşanan bu durum utanç ve üzüntü verici.Tekrarlarının yaşanmaması temennisi ile bu sorunun kapanması ve gerekli tedbirlerin alındığına dair bilgi edindiğimiz de tekrardan sizlere ulaştırmaya çalışacağız.

Süleyman Soylu twitter https://twitter.com/suleymansoylu
Abdulhamit Gül twitter https://twitter.com/abdulhamitgul

Fransadan gelen kıbrıs transitli karantina otobüsünden indirilen kadın yolcu Guzide Sofi kimdir ?
https://www.youtube.com/watch?v=NcHDnExEVf4

Konu ile ilgili video