İş Kurmak İsteyenlere Son Zamanlarda Popüler Olan İş Fikirleri

Ülkemiz zor dönemlerden geçse de, popüler olan iş fikirleri çarkı döndürmeye hatta çarkı hızlandırmaya yetiyor da artıyor. Bugün sizlere 13 tane popüler ve geliri yüksek olan iş fikrinden bahsedeceğim.

Yazımızı Okumadan Önce Konu İle İlgili Videomuzu İzleyebilirsiniz

 • 3. Dalga Kahveci

3. Dalga Kahveci açma kültürü, 2012-2013 yıllarında İstanbul’da popüler olmuştur. Ülkemizde yer alan kahvecilerin ne kadar ciro yaptığını araştırırsanız, kahveci açmanın çok mantıklı olduğunu göreceksiniz. Zaten kahveyi kaliteli yapıyorsanız, müşteri kitleniz yavaş yavaş oluşacaktır. 4

 • Milkshake Bar

Aslında kahve kadar çok tüketilmese de yine İstanbul’da çok işleyen dükkanlardan biri de milkshake barlardır.

 • Lokmacı

Bir lokmacıdır aldı başını gidiyor. Geleneksel lokma üzerine dökülen soslar ve çikolatalar gerçekten büyüleyici oluyor. Düşük nüfuslu yerleşim yerlerinde de açılmaya başlayan lokmacılar, çok büyük cirolar yapıyor. Fakat lokmanın tatlısı iyi de tuzlusu neden yok? Bunu siz yapabilirsiniz. Örneğin kaşarlı lokma, kaşarlı salçalı lokma, sosisli lokma… Kahvaltılık ve atıştırmalık lokmalar herkesin damak tadına hitap edebilir şekilde…

 • Çubukta Patates

Son yıllarda seyyar olarak satışı yapılan çubukta patates, çıtır sokak atıştırmalığından öte gidiyor. Burger zincirlerinin de dikkatini çekmiş olacak ki menülerine çubukta patates eklemeye başlamışlar. Demek ki satışlar iyi… Sizin için bir fırsat olabilir.

 • Detoks İçeceği

Günümüzde obezitenin kol gezdiği yerlerde detoks içecekleri çok fazla tüketiliyor. Damak tadına uygun tarifler ile güzel bir detoks içeceği hazırlayıp satabilirsiniz. Belki ilerde bir markanız olur…

 • Tava Dondurma

Tava dondurma youtube videolarına bile düşmeye başladı. Neden diyorsanız yapımının izlenmesi bile yemesi kadar zevkli olabilir. Neden diyorum bizzat kendim tava dondurma videoları izliyorum da ondan. Yani tava dondurmayı sadece meraktan satın alacak bir sürü insan biliyorum. Bir kaç defa pratik yaparsanız yapılışı da çok kolay.

 • Tostçu

Yine tava dondurma gibi sosyal mecralarda tost ve tostçu videoları çok izleniyor. Çok izlenen her şey satılmak zorunda mı? Bence bunun cevabı evet. Çünkü insanlar hem sizi hem de tostlarınızı merak ediyor. Tost yapımı kolay ve tüketimi bol olduğundan satış problemi yaşamayacağınız bir ürün.

 • Pilav & Çiğ Köfte

Birisi bulgur, birisi pirinç. Pirinç seyyar olarak yapılabilir ama çiğ köfte konusunda o kadar da emin değilim. İkisini birden bir dükkanda gayet kolay satışını yapabilirsiniz. İnsanların neredeyse %70-80’e yakını bu iki ürüne bayılıyor. Tabi fiyatının da uygun olması bu ürünlerin satışlarını arttırıyor.

 • Vintage Giyim Dükkanı

Bazı dükkanların temiz ve iyi durumdaki ikinci el eşyaları ucuza sattıkları söyleniyor. Vintage giyim dükkanları doğru müşteri kitlesini yakaladığınızda güzel kazandıracak iş fikirlerinden bir tanesi…

 • Danışmanlık Hizmeti

Uzman olduğunuz herhangi bir konuda birilerine danışmanlık yapabilirsiniz. Giderleriniz ise neredeyse yok denecek kadar az oluyor. Reklam giderleri, kişisel giderler dışında pek bir gideriniz yok gibi. Eğer işinizi iyi yaparsanız tavsiyeler üzerine de kitlenizi arttırabilirsiniz.

 • Günlük Yemek Servisi Girişimi

Eğer yemek yapmakta kendinizi iyi görüyorsanız, günlük yemek işine girebilirsiniz. Bu konuyla ilgili geniş yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda evde yemek yapıp satmayı detaylarıyla inceleyebilirsiniz.

 • Minibüslü Dükkan

Minibüslü dükkan, istediğiniz her ürünü portatif şekilde her yere götürebilecek şekilde satabilirsiniz. Bu saydığımız ürünlerin bir kaçını bu dükkanda satabilirsiniz.

 • Butik Ajans

2-3 çalışan ile kurulan reklam ajansları 4-5 markadan aldıkları işler ile kendini idare edebiliyor. İstanbul’da çok sayıda var olan bu ajanslar güzel kazançlar elde edebiliyor. Butik ajanslar zamanla büyüyüp, büyük reklam ajansı olabiliyor.