Japon Güzellik Sırrı Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır?

Japonya’daki çoğu kadın gibi, geyşaların da kusursuz bir cildi vardır. Sırları doğal ürünlerdedir ve pirinç ise güzellik rutinlerinin çok önemli bir parçasıdır. Japon kadınlar yüzyıllar önce, pirinç yüz maskelerinin cilt bakımı söz konusu olduğunda vereceği çok şey olduğunu öğrendiler ve uyguluyorlar. Pirinç maskesi nasıl yapılır

Japon güzellik uzmanı Hjaons Kusanst verdiği bir röportajdan kesit
I personally have to say – trying out DIY rice face masks is one of the best skincare decisions I ever made. I love the effect that rice has on my skin – after a rice mask, my face feels super hydrated, plump and supple, smooth and even-toned and very – very – youthful!

(Şahsen söylemeliyim – DIY pirinç yüz maskeleri denemek şimdiye kadar verdiğim en iyi cilt bakımı kararlarından biridir. Pirincin cildim üzerindeki etkisini seviyorum – pirinç maskesinden sonra, yüzüm süper nemlendirilmiş, dolgun ve esnek, pürüzsüz ve eşit tonda ve çok – çok genç hissediyor!)

Pirinçli doğal yüz maskeleri, sert ve ağır ürünlerin katmanlanmasından çok daha iyi, daha uzun ömürlü sonuçlara yol açan nazik, dengeli bakım sunar. Pirinç taneleri, pirinç suyu veya pirinç unu kullanın, cildinizin sadece en iyi organik beslenmeyi sağladığından emin olabilirsiniz.pirinç maskesi geyşa maskesi geyşa yüz maskesi pirinç yüz maskesi pirinç güzellik maskesi

12 MADDEDE PİRİNÇ YÜZ MASKELERİNİN FAYDALARI


1 Pirinç kullanılan cilt bakım ürünleri cildi nemlendirir ve aydınlatır ve nemli parlaklık ekler;
2 Pirinç yüz maskeleri kuru, pürüzlü yamaları pürüzsüzleştirir ve cildi inanılmaz derecede yumuşak yapar;
3 Pirinç, cildi kurutmadan ciltte ki fazla yağı toplar;
4 Hassas ciltler için mükemmel olan anti-enflamatuar özelliklere sahiptir;
5 Pirinç yüz maskeleri gözenekleri en aza indirir ve size eşit, mat bir cilt verir;
6 Cildin kan akışını iyileştirir;
7 Cildin sıkılığını ve elastikiyetini arttırır;
8 Kollajen üretimini arttırır;
9 Pirinç cildi yeniler ve yeni hücre büyümesini uyarır;
10 Cildinizi pul pul dökmek için bir ovarak uygulayabilirsiniz;
11 Pirinç, cildi serbest radikallerden koruyan bir antioksidan olan ferulik asit içerir;
12Pirinç yüz maskeleri erken yaşlanma belirtilerini önler ve genç görünümlü cildi korur.

PİRİNÇ MASKESİ VE UYGULAMA YÖNTEMLERİ :
Güzelliğinizi arttırmak için pirinç kullanmanın birçok yolu vardır. En popüler yollardan birini sizler için aşağıda derledik

Pirinç, Süt ve Bal ile Japon Yüz Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır

  • 3 çay kaşığı haşlanmış pirinç
  • 2 çay kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı süt
  • Bu en besleyici DIY pirinç yüz maskelerinden biridir. Cildi gençleştirir, aydınlatır ve sağlıklı ışıltısını geri kazandırır. Cildi hızla yumuşak, pürüzsüz, esnek ve ışıltılı hale getirir.

Bal, tüm cilt tipleri için uygun en iyi doğal içeriklerden biridir. Cildi yağlı yapmadan nemlendirir ve antibakteriyel, antienflamatuar, antioksidan ve iyileştirici etkilere sahiptir. Süt cildi soyar ve hafifletir, dolgun ve genç yapar.

Pirinçler, taneler tamamen yumuşayana kadar kaynatılır. Pirinci süzün ve pürüzsüz bir macun elde edene kadar çatalla ezin. Sütü ve balı ekleyin ve iyice karıştırın.

Maskeyi temiz bir yüze, tercihen yumuşak bir yüz ovma işleminden sonra uygulayın. 20-30 dakika bekletin, sonra durulayın. Nemi kilitlemek için yüz kreminizi ardından hemen uygulayın.

Yazının ingilizce orjinaline ulaşmak için tıklayınız
https://bespotted.org/japanese-beauty-secret-rice-water-rice-face-masks-and-scrubs/