Nevzat Aydın dan Sağlık Personeline 1.000.000 TL Bağış

Koronavirüs’ün Türkiye de ilerlemesi ile birlikte vaka sayıları gün geçtikçe artıyor. Tabi dolay olarak sağlık personelinin iş yükü de. Her ne kadar Bakanlığın başlattığı ve halkın devam ettirmeye çalıştığı mental destekleme eylemleri sürse de,maddiyat ve ekipman yetersizliği büyük bir sorun. Bunu göz önünde bulunduran sayın Nevzat Aydın sağlık personeline tam 1.000.000 TL Değerinde bağış yaptığını duyurdu.Detaylar için aşağıya kaydırın..

NEVZAT AYDIN SAĞLIK PERSONELİNE 1.000.000 BAĞIŞ

NEVZAT AYDIN KİMDİR?

8 Mart 1976 doğumlu. Türk Girişimci ve hali hazırda Melek yatırımcı Nevzat Aydın Türkiyenin en büyük online sipariş ağı Yemeksepeti‘nin kurucu ortağı CEO’sudur. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Nevzat Aydın San Francico’ da yüksek lisansını tamamladı.

Nevzat Aydın, ilk çevrimiçi yemek siparişi sitesi Yemeksepeti.com’u Melih Ödemiş , Gökhan Akan (CFO) ile birlikte 2001 yılında kurdu. Yemeksepeti’nin hizmet vermeye başladığı dönemde Türkiye’de internet penetrasyonu ve kişisel bilgisayar kullanımını halen çok düşük seviyedeydi. Bu nedenle şirket İlk 5 yıl boyunca kar elde etmedi. Ancak müşteri deneyimine verilen önem ve iş modelinin sunduğu kolaylıklar sayesinde Yemeksepeti, kullanıcıları ve restoranları internetin sunduğu potansiyellere ikna etmeyi başardı.

Aydın’ın vizyonu doğrultusunda, Yemeksepeti yıllar içerisinde her an en yeni teknolojileri kendine adapte etmeyi ve kullanıcı memnuniyeti alanında dünya standartlarında adımlar atmayı sürdürdü. Şirket 2010 yılında mobil altyapısına yatırım yapmaya başladı. 2013 yılında Online Kredi Kartı ile ödeme sistemini devreye soktu.[5] Sonraki yıl ‘Türkiye’de yemekle özdeşleşmiş en kapsamlı internet mecrası olma’ hedefiyle [www.yemek.com] isimli internet portalini yayına aldı.

2016 yılı itibarıyla Yemeksepeti, Türkiye’de 66 şehirde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, 19 binden fazla restoranla toplam 9 milyon kullanıcısına hizmet vermektedir. Günde aldığı 300 bin sipariş 800 bin kullanıcıya ulaştırılmaktadır. 17’inci yılında şirketin yıllık büyümesi halen yüzde 50’nin üzerindedir. Şirketin, şeffaflık iletişim ve yaratıcılık üzerine kurduğu kurum kültürü, ciro büyümesini ve şirketin teknoloji ve hizmet kalitesi bakımından ortaya koyduğu yenilikleri desteklemektedir.[6]

Yemeksepeti 2008 yılında, European Founders Fund’dan ilk yatırımını aldı. 2012 yılında, 14 milyar Euro fon büyüklüğüyle dünyanın en büyük 10 yatırım fonu arasında yer alan General Atlantic’ten 44 Milyon tutarında yatırım aldı. Bu aynı zamanda General Atlantic’in Türkiye’deki ilk yatırımıydı. [3]

Nevzat Aydın icraatları

Yemeksepeti 2009 yılında ilk kez yurtdışına açıldı. Foodonclick markası ile Dubai’de hizmet vermeye başladı. 2015 yılında Delivery Hero satışı gerçekleştiğinde hizmet verdiği ülke sayısı, Umman, Katar, Lübnan, Suudi Arabistan, Ürdün, Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya dahil 10’du.

2015 yılında Yemeksepeti Almanya merkezli global online yemek sipariş platformu Delivery Hero tarafından 589 milyon dolar değerleme ile satın alındı. Bu, o güne dek Türkiye’de yapılan en büyük internet satışıydı. Sonrasında Aydın yönetimi, satıştan elde edilen karın 27 milyon dolarını 114 Yemeksepeti çalışanına bonus olarak paylaştırdı. Uluslararası basının ilgisini çeken konu, Time, CNN ve Independent gibi dünya çapındaki saygın haber mecraları tarafından, Aydın’ın “Ortada bir başarı varsa bunu hep beraber gerçekleştirdik. Başarı paylaşılınca kesinlikle daha güzel” sözleriyle paylaşıldı.[7]

Intel’in 2016’da yayınladığı Girişimcilik DNA’sı raporunda üniversite öğrencilerinin girişimcilik rol modeli sırasıyla Yemek Sepeti’nin kurucu ortağı Nevzat Aydın. Apple’ın kurucu ortaklarından Steve Jobs ve Facebook’un kurucu ortağı Mark Zuckerberg olarak açıklanmıştır. Nevzat Aydın zamanının önemli bir kısmını gençler ve girişimcilere destek vererek geçirmektedir.