İçeriğe geç

Podcast Dinleyenlere Tavsiyeler

Podcast dinleyenlere tavsiyeler vermekte usta sayılmam ama deneyebilirim. Aylardır siteye düzgün bir yazı yazmamakla birlikte, yeni yıla girmekle beraber hastalıklarla boğuşuyoruz. Hastalıklarla boğuşuyor olmamdan dolayısıyla düzgün bir yazı yazamadım.

Ama bir çok podcast önerisi biriktirdiğim için size podcast önerisi yapmak istiyorum.

Dünya Nereye Gidiyor

Aleks(Alex galiba ama aleks böyle yazdığı için ben de böyle yazıyorum napayım) ve Hakan’ın her salı yaptığı podcast her hafta bir veya iki konu ele alarak değerlendirdikleri podcast. Ne çok podcast yazıyorum ya. Neyse bu iki arkadaş, bir anket başlatıp insanlara soru soruyor ve çıkan sonuçları yorumluyor. Kah güldürüyor kah düşündürüyor. Hehe. Baya seviyorum kendilerini. Patreon’larına bağış yapmak isterdim ama çok param yok. Maalesef. Ama yakında yaparım belki.

Buradan dinleyebilirsiniz.

Oradan Buradan

Abi. Nasıl övsem ki. İlk bölümü dinleyince ”işte bu!” dediğim bir podcast. 70-80 dakika podcast yapıp zamanın su gibi akıp gitmesini nasıl sağlıyorlar anlamıyorum. Dinleyici kitlesi aşırı az. Ama çok yeniler. O yüzden az. Pişman olmayacağınız bir podcast serisidir. Devrecilik hakkında çığır açan konuşmaları olsun. Nostalji konusundaki uzmanlıkları olsun beni gerçekten etkileyen bir podcast. Son zamanlarda gündemden de bahsetmeye başladılar ve gerçekten mantıklı şeylerden bahsetmeleri çok güzel. Hem güldürüp hem eğlendiriyorlar kısacası.

Buradan dinleyebilirsiniz.

Bunu ben de yaparım

Bir storytel podcast serisi olan bu podcast resmen eski ”stolk” videolarının podcast hali gibi. Yine eğlenceli bir podcast olan bunu ben de yaparım’ı fotoğraftan gördüğünüz üzre İbrahim Selim sunuyor. Youtube show programı stolktan hatırladığımız bu güzel insan yine bize güzel şeyler anlatıp bizi hem bilgilendirip hem de eğlendiriyor.

Buradan dinleyebilirsiniz.

Fularsız Entellik

Bu podcast gerçekten bir şeyler öğrenme konusunda güzel. Çoğunu dinleyemedim henüz ama bir iki bölüm dinledikten sonra bu listede olmasına karar verdim. Gerçekten güzel. Özelikle ”Türkiye Günlükleri-Kimsenin birbirini dinlememesi” bölümünde gerçekten hak verdim. Gerek muhabbet olsun gerek içerik olsun bizim kafadan insanları içine çeken podcast.

Buradan dinleyebilirsiniz.

İlk Sayfası

Güvenlik cart curt nedeni ile buraya görselini koyamadım. Benim gibi yazmaya hevesli arkadaşlara ”nasıl yazar olunur” sorusunun cevabını veren bir podcast serisidir. Yazarın yazdığı bir kitabın ilk sayfası okunuyor ve onun üzerine konuşmalar yapılıyor. Buradan dinlediğim yazarların kitaplarını bitirmeden rahat edemiyorum. Cidden seçme yazarlar topluluğu podcasti gibi bir şey olmuş.
Podcast Dinleyenlere Tavsiyeler

Buradan dinleyebilirsiniz.

Odadaki Fil

Çok sevdiğim eski twitter fenomeni, alkışlarla yaşıyorum’un kurucusu ve eski sahibi Fatih Aker’in daha çiçeği burnunda podcastini buraya eklemezsem olmaz. Değişik bir bakış açısı kazandıran bir şeyler dinlemek istiyorsanız dinleyin. Henüz ikinci bölümü yayınlanan bu podcast umarım uzun aylar yıllar sürer…

Buradan dinleyebilirsiniz.

Altı adet podcast serisi önermişim. Heh bir de bonus: Nasıl Olunur podcasti de olabilir. Bununla birlikte yedi tane oldu. Ben bu podcastleri dinleyince zamanımın boşa geçmediğini düşünüyorum ve bana cidden bir şeyler kattıklarını düşünüyorum. Bu siteyi de artık kişisel blogummuşçasına kullanıcam galiba 😀

Neyse bir sonraki yazı nasıl olur bilinmez.

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir