Sadece 15 Bin Lira Sermaye İle İş Kurun!

Ülkemizde ekonomik açıdan zorluklar çekilse de girişimciliğe olan destek çok büyük düzeyde. Devlet girişimcilere çok büyük destekler sağladığı için herkes kendi işinin patronu olmak istiyor. Patron olmak isteyen insanlar mümkün olduğunca az sermaye harcayarak bu yazımızdan faydalanabilir.

15.000 TL Sermaye Harcayarak Para Kazanmanın Yolları

Yeni bir iş kurmak isteyenler az miktarda para harcayarak yüksek kar elde edebiliyor. Tabi bunun için doğru ve zamanında adımlar atması gerekiyor. Ticaret hayatında yeterli bilgi birikimine ulaşmış kişiler az bir sermaye ile başarılı bir kariyer sürdürebilir. Bu yazımızda sizlere düşük sermayeli iş fikirlerinden bahsedeceğiz.

Mantar Yetiştiriciliği

Üretim mekanı küçük olan kültür mantarı veya istiridye mantarı 15 bin tl sermayesi olanlar için oldukça uygun olabiliyor. Müşteri portföyünün genişlemesiyle üretim alanlarının büyümesi doğru orantıda artıyor. Ürünün yetiştirilmesi gerçekten kolay olması ve karlı olması düşük sermayeli iş fikirleri arasında yer alabiliyor. Mantar yetiştiricliği hakkında detaylı bilgiye yakın zamanda sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dijital Medya Ajansı

İnternet dünyasının büyümesiyle reklam alanları giderek internete taşınıyor. Eğer internet ve sosyal medya üzerinden pazarlamaya ilgi duyuyorsanız dijital medya ajansı açmak tam size göre… Şirket kurma masrafları 10 bin tl altında olup başlangıç olarak ta sanal ofis şeklinde çalışabilirseniz giderlerini çok aza indirgeyebilirsiniz. Dijital medya ajansının bir çok kolu olduğu için başlangıç olarak freelancer çalışanlar ile birlikte çalışarak ajansınızı geliştirebilirsiniz. Eğer düzenli bir müşteri kitlesine ulaşırsanız gelirinizi maksimum seviyeye çıkarmak içten bile değil!

Bayilik Fikirleri

Eğer bir dükkanınız varsa veya işlek bir yerde dükkan kiralayabiliyorsanız bayilik veren firmalar ile irtibata geçip bayilik alabilirsiniz. Bayilik veren firmalar markanın bilinirliğine göre fiyatının değiştiği gözlenebilir. Yine de en uygun bütçeyle bayilik veren firmalar genelde çiğ köfte firmaları oluyor. Çiğ köftenin çok tüketilmesi ve sevilen bir lezzet olması bu nedenin başında geliyor. Bunun yanı sıra temizlik malzemeleri bayilikleri, kozmetik bayilikleri gibi bir çok bayilik veren firma da mevcut. 15 bin tl sermayesi olan herkes bu bayiliklerden açıp işlerini büyütebilir.

Oto Yıkamacı Açmak

Günümüzde araba sahiplerinin ihtiyaçlarından biri olan oto yıkama, uygun bir alan bulunduğunda yüksek karlı işletme haline dönüşebiliyor. Başlangıçta müşteri sayısı kaygısı olmaksızın bir oto yıkamacı açan girişimciler, zaman içerisinde büyüyerek oto bakım ürünleri, yedek parça satışı yapmaya başlıyor. Böylece çok yüksek gelir elde edebiliyor.